PRU13: Senarai Calon BN Melaka Pilihanraya Umum Ke 13 - Hanif Bin Idrus Blog

Sebuah Blog Santai Tentang Kehidupan

Home Top Ad

PRU13: Senarai Calon BN Melaka Pilihanraya Umum Ke 13

Senarai Calon BN Melaka Pilihanraya Umum Ke 13
BN Melaka dah keluarkan senarai nama calon penuh untuk Parlimen dan DUN.
Nampaknya Datuk Seri Ali bertanding kerusi Parlimen, so kali ini beliau last ler jadi  Ketua Menteri Melaka.

Nampaknya Datuk Seri Ali Rustam akan ke Pusat tahun ini untuk bersama-sama  Dato' Sri Haji Mohammad Najib bin Tun Haji Abdul Razak menerajui Putrajaya...

Manakala  Datuk Idris Haron pula bertanding di kerusi DUN, terdapat khabar-khabar angin kuat mengatakan bahawa Datuk Idris adalah calon untuk Ketua Menteri  Melaka.

Fulamak!!! Aku macam wartawan lak...hahhahahaha.
Entri kali ini adalah entri keyword...hehehehehehe.
Nak dekat pilihanraya nanti sure keyword ini meletop..so all blogger buat ajer senarai nama calon negeri anda...

Aku rasa keyword senarai calon paling popular nanti ialah Kelantan, Selangor dan Penang.

BERIKUT senarai penuh calon BN di Melaka:

PARLIMEN 
Masjid Tanah: Mas Ermieyati Samsudin (Umno - muka baru)
Alor Gajah: Datuk Koh Nai Kwong (MCA)
Tangga Batu: Datuk Prof Madya Dr Abu Bakar Mohamad Diah (Umno - muka baru)
Bukit Katil: Datuk Seri Mohd Ali Rustam (Umno)
Kota Melaka: Dr Yee Kok Wah (MCA - muka baru)
Jasin: Datuk Ahmad Hamzah (Umno)

KERUSI NEGERI 
Kuala Linggi: Datuk Ismail Othman (Umno)
Tanjung Bidara: Datuk Kapt (B) Ab Karim Sulaiman (Umno)
Ayer Limau: Amiruddin Yusof (Umno)
Lendu: Sulaiman Md Ali (Umno - muka baru)
Taboh Naning: Datuk Latipah Omar (Umno)
Rembia: Datuk Norpipah Abdol (Umno)
Gadek: Datuk M.S Mahadevan (MIC - muka baru)
Machap: Datuk Lai Meng Chong (MCA)
Durian Tunggal: Datuk Ab Wahab Ab Latif (Umno)
Asahan: Datuk Abdul Ghafaar Atan (Umno)
Sungai Udang: Datuk Idris Haron (Umno)
Pantai Kundor: Datuk Ab Rahaman Ab Karim (Umno)
Paya Rumput: Sazali Md Din (Umno - muka baru)
Klebang: Lim Ban Hong (MCA - muka baru)
Bachang: Chua Lian Chye (Gerakan - muka baru)
Ayer Keroh: Yong Fun Juan (MCA - muka baru)
Bukit Baru: Karim Yaacob (Umno - muka baru)
Ayer Molek: Datuk Md Yunos Husin (Umno)
Kesidang: Lim Eng Teck (MCA - muka baru)
Kota Laksamana: Datuk Chiw Tiang Chai (PPP - muka baru)
Duyong: Datuk Gan Tian Loo (MCA)
Banda Hilir: Ronald Gan (MCA - muka baru)
Telok Mas: Datuk Latiff Tamby Chik (Umno)
Bemban: Datuk Ng Choon Koon (MCA - muka baru)
Rim: Datuk Ghazale Muhamad (Umno)
Serkam: Zaidi Atan (Umno - muka baru)
Merlimau: Roslan Ahmad (Umno)
Sungai Rambai: Datuk Hassan Abdul Rahman (Umno)

7 comments:

Waazin Aiman said...

Tercari-cari juga nama Hanif Idrus..dalam senarai tu.. ingatkan ada.. hehehe..

Remy hazza said...

entry menarik nie...mesti meletop2 lepas nie......he3

MarnieyZ said...

masih bawah umur. LOL

Normi Nieza said...

Yb Hanif Idrus tak bertandingkah thn nie?haha

baby comel said...

confirm 1 undi utk Hanif Idrus =) kekekkeke,

MyFreeMinded said...

bila agaknya turn nama En Hanif naik... hehe

hainom OKje said...

Entri ni mmg okje malas nk baca...hehe