Calon Bebas
Pengerusi Jawatankuasa Khas Lembaga Disipilin Umno Tan Sri Tengku Ahmad Rithaudeen Tengku Ismail berkata, keputusan pemecatan itu diambil selaras dengan fasal 20.10 Perlembagaan Umno yang menyatakan mana-mana anggota Umno yang bertanding sebagai calon bebas akan dipecat daripada parti dan tidak akan diterima keahliannya selama-lamanya.

Berikut 58 nama yang disenaraikan oleh Umno Online:
1. PARLIMEN KUALA KANGSAR – DATUK KAMILIA IBRAHIM (NAIB KETUA WANITA UMNO)

2. PARLIMEN TASEK GELUGOR & DUN SUNGAI DUA – DATUK SERI MOHD SHARIFF HAJI OMAR (AHLI JAWATANKUASA BHG)

3. PARLIMEN SEPANG – DATUK SUHAIMI BIN MOHD GHAZALI (KETUA PEMUDA BAHAGIAN)

4. HANAPIAH BIN MOHAMAD

5. DUN BUKIT NANING (BAKRI) – GHAZALI SALAMON (AHLI JAWATANKUASA BHG)

6. PARLIMEN BANDAR TUN RAZAK – SUKERI BIN ABD SAMAT (SETIAUSAHA KERJA BAHAGIAN)

7. MOKHTAR BIN SALEHUDIN (KETUA PENERANGAN CAW.)

8. DUN TITI TINGGI (PADANG BESAR) – YAACOB MAN (AHLI JAWATANKUASA BAHAGIAN)

9. DUN PANTAI MERDEKA (SUNGAI PETANI) – MOHD. YUSOF LAZIM (AHLI JAWATANKUASA BAHAGIAN)

10. DUN NENGGIRI (GUA MUSANG) – ABDUL AZIZ MOHAMED (AHLI JAWATANKUASA BAHAGIAN)

11. PARLIMEN LEMBAH PANTAI – RUSLI BABA

12. PARLIMEN BERA- MOHD. WALI ALANG AHAMAD

13. PARLIMEN PERMATANG PAUH – DR ABDULLAH ZAWAWI SHAMSUDDIN

14. DUN LENGGENG (SEREMBAN) – ZULKIFLI ABDULLAH (KETUA PENERANGAN CAW.)

15. DUN PENGKALAN BHARU (BERUAS) – AHMAD NIZAM IBRAHIM

16. DUN KAJANG (HULU LANGAT) – MOHD KHALID KASSIM (KETUA CAWANGAN)

17. DUN ALOR MENGKUDU (ALOR SETAR) – FADZIL HANAFI

18. DUN SUNGAI LIMAU (JERAI) – SOBRI AHMAD

19. PARLIMEN ARAU & DUN SANGLANG- ZAINUDIN YOM

20. DUN SEBERANG JAYA (PERMATANG PAUH) – SHAMSUT TABREJ G.M ISMAIL MARICAR

21. DUN BATU UBAN (BUKIT BENDERA) – MOHD NOOR SIRAJAJUDEEN MOHD ABDUL KADER

22. PARLIMEN TANJONG KARANG – MASRUN TAMSIR

23. DUN KUALA PERLIS (KANGAR) – SHAARI LUDIN

24. DUN INDERA KAYANGAN (ARAU)- AMEIR HASSAN

25. DUN SUNGAI TIANG (PENDANG) – ROSLI OMAR

26. PARLIMEN BAGAN SERAI – ABDUL LATIF MASUD

27. DUN GUNONG SEMANGGOL (BAGAN SERAI) – HALIDI WAHAB

28. DUN CHANGKAT JERING (BUKIT GANTANG) – ZULKEFLI IBRAHIM

29. PARLIMEN KOTA BELUD – LAMSIL HAMIDSOR

30. PARLIMEN LIBARAN – SAHAR SAKA

31. PARLIMEN KALABAKAN – MOHD MANUKE

32. DUN SULAMAN (TUARAN) – ALI AKBAR KAWI

33. DUN LUMADAN (SIPITANG) – RAPAHI EDRIS

34. DUN SUGUT (BELURAN) – ABDUL RAHMAN ATANG

35. DUN LAHAD DATU (SILAM) – ALIANDU ENJIL

36. DUN SULABAYAN (SEMPORNA) – GHAZALIE PG. HINDI @ ABDUL GHANI

37. HUSSEIN MUMAKIL

38. JULKALANI ABD RAHMAN

39. MAMAT BALHANA

40. DUN SENALLANG (SEMPORNA) – AB KARIM TALIP

41. ABDUL MANANG HATIB LAWARI @ OS

42. ATAL MUHAMMAD K.K ABD MENANG

43. DUN MEROTAI (KALABAKAN) – RITA RUDIANSAH ABU BAKAR

44. DUN SEBATIK (KALABAKAN) – MOHAMAD YUSUP LEWAH

45. DUN SULAMAN (TUARAN) – ARIFFIN HARITH

46. AK. ALIUDDIN PG. MOHD. TAHIR

47. DUN LUMADAN (SIPITANG) – SAUDI SUHAILI

48. DUN KARANAAN (RANAU) – MAT JAILI SAMAT

49. DUN LIAWAN (KENINGAU) – NUSLEH MADARAK

50. PARLIMEN PENSIANGAN & DUN NABAWAN – FATIMAH AGITOR @ MOHD DAUD

51. PARLIMEN BELURAN & DUN SUGUT – DATU KAMARUDDIN MUSTAPHA

52. DUN SUNGAI SIBUGA (LIBARAN) MOHD ARSHAD ABDUL

53. DUN KUNAK (SILAM) – HUSSEIN IBNU HASSAN

54. SHARIF SHAMSUDDIN SHARIF SAGAF

55. PARLIMEN SEMPORNA & DUN SENALLANG – DATU BADRUDDIN TUN DATU MUSTAPHA

56. PARLIMEN RANAU & DUN PAGINATAN – YAZID SAHJINAN

57. PARLIMEN TAWAU – AHMAD AWANG @ MADON

58. PARLIMEN KALABAKAN – YAHYA ZAINAL